ČESKOMORAVSKÁ MYSLIVECKÁ JEDNOTA
Okresní myslivecký spolek Karlovy Vary


Zpravodaj Plán akcí Střelectví Kynologie Kultura Legislativa Pomoc členům Rada OMS Ze života Jak začít Honitby

Od 1. 1. 2006 naše stránky již spatřilo

   
návštěvníků.

Copyright © 2009.
Ing. Petr Křížek, Ph.D.
Všechna práva vyhrazena. ČMMJ OMS Karlovy Vary.

Počasí Karlovy Vary - Slunečno.cz

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary

Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz

Kynologie na facebooku.

Generální partner:

Spolupracujeme:

Výkup zvěřiny:

Josef Marek
Andělská Hora 15
tel.: 602 344 204
Provozní doba :
Po - Pá  : 
od 15:00 do 19:00 hod

So - Ne :
po telefonické domluvě


Ladislav Cinegr
Mezirolí 26
tel.: 724 180 148
Provozní doba:
 24 hodin denně,
sedm dní v týdnu,
po telefonické domluvě


Myslivci dětem

Myslivci dětem

Takový byl název akce, kterou připravili členové mysliveckého spolku Balcare club v Mezirolí. Smyslem akce bylo v měsíci červnu, který je připomínán jako Měsíc myslivosti, ukázat ne myslivecké veřejnosti, zejména dětem, širokou škálu činností, jimiž se myslivci zabývají při výkonu svého koníčka.
O tom, že prvním pomocníkem při lovu, již od dávné minulosti, jsou ptáci – dravci, přesvědčili přítomné manželé Jana a Petr Kolomazníkovi ze záchranné stanice Penthea. Velký zájem a obdiv zejména dětského publika sklidili jejich káňata, jestřábi, luňáci, orli nebo supi, ale i sovy, které prezentovali např. kulíšek malý nebo výr velký.
Jak si myslivci pomáhají při lovu vábením zvěře, ukázal imitátor hlasů zvěře a vábič Václav Svoboda z Chebu, který má pověst nejlepšího ve své profesi nejen v České republice.
Je majitelem snad největšího počtu vábniček, z nichž mnohé sám vyrobil.
Ukázku hlasových projevů jelena evropského – lesního v období říje, od první po třetí věkovou třídu, jeho mrmlání v kališti, při sbíjení laní, nebo vítězný ryk zajistil vicemistr Evropy pro rok 2016 v této disciplíně Luboš Doležal spolu se svým kolegou Kubou Šilhánkem, oba z Nové Role.
Vábení jelenů se jako nepovinný předmět vyučuje na celé řadě středních lesnických škol a čeští absolventi dosahují velmi dobrých výsledků. V letošním roce se mistrovství Evropy, které proběhlo na břehu Balatonu v Maďarsku, zúčastnilo dvanáct států Evropy a první místa obsadili soutěžící z Česka.
To, jak velkým pomocníkem myslivce je lovecky upotřebitelný pes ukázal přítomným kynologický rozhodčí Tadeáš Maślanka při dohledávce postřelené lišky a prezentací přítomných zástupců loveckých plemen.
Hodnotným zpestřením akce byly tanečky a ukázka poslušnosti dvou psů plemene border colie pod vedením slečny Ševečkové z Niv.

Svoje vědomosti o znalosti přírody si ověřili účastníci akce na naučné stezce, kde nejúspěšnější obdrželi diplom „Znalec krušnohorské fauny a flory“.
Na zajištění celé akce mají největší podíl myslivci spolku Balcare clubu. Poděkování zasluhují myslivci ze spolku Jestřáb stejně jako myslivci z honitby Smolná Pec, Suchá, nebo Děpoltovice.
Za sponzorské dary a pomoc děkujeme manželům Švejdarovým z firmy Karlovarské uzeniny, za opravdu vynikající špekáčky, městu Nová Role za zapůjčení sedacích souprav, autodopravci panu Zdenku Váchovi stejně jako autodopravci panu Stanislavu Cinegrovi, tiskárně Gaven i panu Milanovi Oreškovi ze supermarketu Globus.
Za finanční dary děkujeme firmě Berbera, s.r.o. z Tachovské Hutě, firmě Q-el pro z Nové Role, stejně jako pokrývači panu Josefu Horníčkovi z Mezirolí.
Jediný, kdo celé akci moc nepřál, bylo počasí. Ale ani dešťové kapky nezabránily dětem v hledání zlatých valounů v písku ze zlatonosné říčky Rolavy, které následně měnily ve směnárně za čokolády, sušenky a další sladkosti.
Desítky návštěvníků dokázaly sedět pod deštníky, nebo postávat u ohně a opékat si špekáčky i po oficielním ukončení akce a naslouchat krásným country skladbám v podání skupiny Poslední vagon pod vedením Milana Fořta. Šárko, Milane i oba Jirkové, vám patří naše poděkování.
A pokud i vy ostatní máte zájem si s námi popovídat o naší myslivecké činnosti přijďte do našeho klubu, který sídlí v bývalém hostinci Hubert v Mezirolí.

Fotogalerie