ČESKOMORAVSKÁ MYSLIVECKÁ JEDNOTA
Okresní myslivecký spolek Karlovy Vary


Zpravodaj Plán akcí Střelectví Kynologie Kultura Legislativa Pomoc členům Rada OMS Ze života Jak začít Honitby

Od 1. 1. 2006 naše stránky již spatřilo

   
návštěvníků.

Copyright © 2009.
Ing. Petr Křížek, Ph.D.
Všechna práva vyhrazena. ČMMJ OMS Karlovy Vary.

Počasí Karlovy Vary - Slunečno.cz

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary

Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz

Kynologie na facebooku.

Generální partner:

Spolupracujeme:

Výkup zvěřiny:

Josef Marek
Andělská Hora 15
tel.: 602 344 204
Provozní doba :
Po - Pá  : 
od 15:00 do 19:00 hod

So - Ne :
po telefonické domluvě


Ladislav Cinegr
Mezirolí 26
tel.: 724 180 148
Provozní doba:
 24 hodin denně,
sedm dní v týdnu,
po telefonické domluvě


Jak začít

Jak začít

Vážení přátelé,
všichni se ptají, jak začít s myslivostí. Je to velmi prosté, jen se musíme rozhodnout, co chceme dělat a jak to chceme dělat. Nejjednodušší je stát se příznivcem české myslivosti a zúčastňovat se akcí jako divák a duchovní příznivec. Potom je druhá cesta, kde platí to, co je v úvodu, ale platí se členský příspěvek a člověk je členem ČMMJ a už má určitou odpovědnost vůči sobě a i vůči spolku jehož je členem. Přece jenom už někoho a něco reprezentuje. Nezapomínejme, že česká myslivost byla uznána jako Národní nehmotné kulturní dědictví.

No a potom je tady třetí cesta, kde se člověk rozhodne pro plný výkon práva myslivosti a začne se učit, a učí se po celý zbytek života. Na začátku zajde na příslušný Okresní myslivecký spolek a přihlásí se do kurzu uchazečů o první lovecký lístek. Následně, nebo i zároveň, se přihlásí do školení uchazečů o první zbrojní průkaz. Kurz uchazečů o první lovecký lístek trvá cca třináct měsíců a v teoretické části se vyučuje sedm předmětů, celkem sedmdesátddva hodin. Praktická část trvá rok a je dobré mít kamarády v některé ze stávajících honiteb, protože tam se musí vykonávat praxe. Zbrojní průkaz trvá několik měsíců.

Po absolvování všeho předešlého složíme úspěšně oboje zkoušky, nakoupíme si zbraně a zjistíme, že vlastně vůbec nic nevíme a musíme se dál učit. Příroda vždy překvapí něčím, co jsme ještě neviděli a o čem jsme neslyšeli. Teprve až tohle všechno absolvujeme a pochopíme, stáváme se správným myslivcem, který ví, že lov je nutnost a zdaleka ne vždy zábava, že je to třešnička na dortu a odměna za celoroční práci a který ví, že bez přírody už nemůže být.

České myslivosti zdar !

.