ČESKOMORAVSKÁ MYSLIVECKÁ JEDNOTA
Okresní myslivecký spolek Karlovy Vary


Zpravodaj Plán akcí Střelectví Kynologie Kultura Legislativa Pomoc členům Rada OMS Ze života Jak začít Honitby

Od 1. 1. 2006 naše stránky již spatřilo

   
návštěvníků.

Copyright © 2009.
Ing. Petr Křížek, Ph.D.
Všechna práva vyhrazena. ČMMJ OMS Karlovy Vary.

Počasí Karlovy Vary - Slunečno.cz

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary

Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz

Kynologie na facebooku.

Generální partner:

Spolupracujeme:

Výkup zvěřiny:

Josef Marek
Andělská Hora 15
tel.: 602 344 204
Provozní doba :
Po - Pá  : 
od 15:00 do 19:00 hod

So - Ne :
po telefonické domluvě


Ladislav Cinegr
Mezirolí 26
tel.: 724 180 148
Provozní doba:
 24 hodin denně,
sedm dní v týdnu,
po telefonické domluvě


BALCARE 2010


B a l c a r e     2010

Psala se sedmdesátá léta minulého století, když se v MS Pila pod taktovkou okresního činovníka ing. Františka Bicana, každoročně scházela parta myslivců a jejich nejen rodinných přátel , aby si v hloubi lesa na myslivecké chatě při dobrém jídle a chutném moku společně poseděli a popovídali si o zážitcích v revíru, v rodinách i ve společnosti.

Tuto akci nazývali  BALCARE a hlavní kuchař měl tento název napsán na kuchařské čepici. Jejich hosty často bývali členové MS Božičany a MS Nová Role. A tak se stalo, že na oplátku byli členové MS Pila zváni do Nové Role a následně v osmdesátých letech do nově vytvořeného MS Sedlec na místní Balcare.

Počátkem devadesátých let jsou na základě společenských změn vytvářeny nové honitby, dochází k zániku některých revírů i mysliveckých sdružení a vytvářejí se nová uskupení myslivců, v řadě případů podle jiných pravidel než dříve.

Ani nevím jak k tomu došlo a kdo všechno z myslivců Farmy Kubernát stál u myšlenky připravit obdobu Balcare i v roce 2010. V touze připravit a zároveň poznat něco nového jsme požádali vedení VLS Karlovy Vary o zapůjčení střelnice v Lučině. Našemu přání, na základě dobré spolupráce s OMSem Karlovy Vary  bylo vyhověno a dne 7. srpna nás v ranních hodinách na místě samém očekával ing. David Klemša se svými spolupracovníky. Výhodou střelnice v Lučině je, že jednotlivá pracoviště, ale i prostory pro koronu jsou pod střechou a tak přesto, že celý den byl deštivý, jsme se mohli věnovat v suchu realizaci svých záměrů.

Vedle klasické střelby na baterii jsme stříleli malorážkou na kance a dále probíhala střelba z kuše a vzduchovky. Po sečtení bodů ze všech čtyř střelišť byly spočítány body a vyhlášeno pořadí družstev i jednotlivců. Vedle cen za umístnění v soutěži obdržel každý účastník pamětní medaili.

Vedle pořádajících myslivců Farmy Kubernát startovala v soutěži další šestičlenná družstva myslivců pod pláštěm Armády ČR včetně záložáků, či Řádu sv. Huberta doplněného fy. Kubernát. Holandsko reprezentoval Ton Van Den Heuel se svými spolupracovníky z firmy Agrar,k.s. Odeř, soutěžilo i šestičlenné družstvo z Německa – obce Rittersgrün v čele s Kristianem Neubauerem.

K dobré pohodě v průběhu celé akce přispělo myslivecké vytrubování na lesní roh v podání bravurního Pepy Matuštíka z Merklína, stejně jako skvělá kuchyně pod taktovkou Vlaďko Šproka. Jeho polévka „Krušnohorského bači“, nebo pečeně ze selátka prasete divokého nemá konkurenci. Pro labužníky byly připraveny ještě ovocné koláče s kávou či čajem a po ukončení závodu pro neřidiče i půllitr studeného piva, nebo něco menšího na zahřátí.

Nebylo podstatné kdo zvítězil a komu to v daný den „nesedlo“. Podstatné bylo, že celá akce proběhla v klidné a přátelské atmosféře. Po celý den se všichni spokojeně bavili a v podvečerních hodinách, přes nepřízeň počasí, plni dobrých dojmů odjížděli do svých domovů.

Závěrem bych chtěl poděkovat vedení VLS Karlovy Vary i vedoucímu střelnice Lučina ing. Davidu Klemšovi za přístup k účastníkům akce a vzornou prezentaci svojí firmy.

Poděkování si zaslouží i Petr Joo a Vladimír Dolejší jejichž firmy jako sponzoři věnovaly ceny pro nejlepší a patří i dalším, kteří se přičinili o konání této zdařilé akce a věřím, že nezklamou přání přítomných, kteří se dožadovali BALCARE 2011.

 

                                                                                                                   Cinegr Ladislav